Haber

EDİRNE VE TEKİRDAĞ’DA MÜFETTİŞ VE İNANÇLARA YÖNELİK KİTAP BAĞIŞI KAMPANYASI

Edirne ve Tekirdağ’da Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hükümlü ve tutukluların okuması için kitap bağış kampanyası başlatıldı.

Adalet Bakanlığı’nın ‘Kitap İyileştirir’ sloganıyla 81 ilde tutuklu ve hükümlülerin okuması için düzenlediği kitap bağış kampanyası, Edirne ve Tekirdağ’da açılan stantlarla toplanmaya başlandı. Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adliye ve kentteki bir alışveriş merkezinde stantların açılmasının ardından defterler toplanmaya başlandı. Açılışa Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, kurum yöneticileri, adliye ve cezaevi personeli katıldı.

Açılışta konuşan Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, kampanyanın ceza infaz kurumlarına bağlı kütüphaneler için düzenlendiğini belirterek, kampanyamızın bugünden itibaren başlayacağını ve 15 Şubat’a kadar devam edeceğini söyledi. Kitap bağışını artırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla adliye binamızın yanı sıra Erasta Alışveriş Merkezi’nde de stant açtık. Gerekirse çeşitlendirmeyi düşünüyoruz” dedi. Çakmak’ın konuşmasının ardından Vali Kırbıyık kampanyanın ilk kitap bağışını yaptı. Ardından törene katılanlar da standa gelerek çok sayıda kitap bağışladı.

TEKİRDAĞ’DA AVM’DE AÇILDI

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ‘Kitap İyileştirir’ sloganıyla Ceza İnfaz Kurumu kütüphaneleri için düzenlediği kitap bağış kampanyası, Süleymanpaşa semtindeki bir alışveriş merkezinde kurulan stantla başladı. Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında okumayı aşılamak amacıyla imzalanan protokolde devam eden “Cezaevleri Kütüphanelerine Kitap Bağış Kampanyası” kapsamında açılan stantta kitap bağışları kabul edilmeye başlandı. ceza infaz kurumundaki tutuklu ve hükümlülerin alışkanlıkları ve bilinçlendirilmesi. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ve Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, alışveriş merkezindeki kitap bağış standını açtı. Açılışın ardından Vali Yıldırım ve Başsavcı Gül ilk kitap bağışını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu